(0312) 431 89 46

Sik Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

     

      1-      Eğitimlere katılım koşulları nelerdir?

     Her bir eğitim programının katılım koşulu farklıdır. İlgilendiğiniz eğitim programının sayfasını ziyaret ederek orada sizinle paylaşılan bilgilerden katılım koşullarını öğrenebilirsiniz.

     

      3-      Eğitimler online nasıl veriliyor?

Kayıt işlemleri yapıldıktan sonra size verilen kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci panelinize giriş yapabilirsiniz. Canlı Ders takviminizde ders, gün ve saatlerini ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz. Ders saatinde ilgili güne ait linke tıkladığınızda her türlü bilgisayardan rahatlıkla CANLI DERS ekranınız açılmaktadır. Ders süresince eğitmenlerimize sorularınızı yöneltebilir, diğer katılımcılar ile bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

 

      4 -      Sisteme nasıl bağlanıyorum?

İnternetin olduğu tüm ortamdan sisteme giriş yapabilirsiniz. Kullanmış olduğumuz sistem oldukça basit ve dünyada kullanılan en yaygın ağdır.  Sisteme ister bilgisayar, ister tablet, isterseniz telefondan bağlanabilirsiniz. Sadece ders sırasında görüntü ve sesin tarafınıza net ulaşabilmesi için internet bağlantı hızının iyi olduğu yerlerden bağlanmanızı tavsiye ederiz.

 

      5-      Kaçırdığım dersin telafisini alabilir miyim?

Kaçırdığınız derslerin kaydı ders sonrasında sisteme yüklenmektedir. Öğrenci panelinizde yer alan VİDEO ders sekmesinden kaçırdığınız derslere ulaşabilirsiniz.

 

      6-      Yüz yüze eğitim fırsatım var mı?

Soruları olan, eğitmenimiz ile tanışmak isteyen kursiyerlerimiz kurumdan randevu alarak görüşme sağlayabilirler. Ayrıca sınava girmeden önce Sun Akademi – Ankara şubesinde sizlere öncesinde bildirilen bir tarihte sınava hazırlık eğitimi verilmektedir. Bu eğitime katılım zorunlu olmayıp, eğitmeniniz ile tanışabilmek, sınav ile ilgili sorularınızı sorabilmek ve genel tekrar yapabilmek için güzel bir fırsattır.

 

      7-      Yoklama takibi yapılıyor mu?

Canlı veya video derslere yaptığınız girişlerin tamamı kayıt altına alınmaktadır. Bu LOG kayıtları imza listesi yerine geçmektedir. Kayıtlı olduğunuz eğitim türüne göre LOG Kayıtları MEB'e bildirilir yada kandi kurum bünyemizde saklanır.

 

      8-      MEB Onaylı sertifikamı nasıl alabilirim?

Sertifika alabilmeniz için eğitim sonunda MEB’den atanan gözetmenler önderliğinde gerçek sınıf ortamında sınava girmeniz gerekmektedir.

·       Sınava girebilmek için öncesinde gerekli olan tüm belgelerin size belirtilen tarihe kadar tarafımıza ulaştırılması  zorunludur.

·                Sınav sırasında Nüfus Cüzdanınızı bulundurmak zorunludur.

·                Sınav merkezi Ankara’dır.

(Bulunduğunuz şehirde sınava girebilmek için MEB MEVZUATI GEREĞİ aynı şehirden en az 20 öğrenci olması gerekmektedir. Bu koşul her zaman sağlanamayacağı için sınava Ankara’da girmeniz gerekecektir)

 

      9-      Ya sınava giremez isem yada girip geçemez isem?

Öncelikle sınav tarihi MEB Tarafından verilmektedir. Sınav gününü ve saatini değiştirmek gibi bir yetkimiz yoktur. Bu sebep ile belgeleri tam ve devamsızlık sınırını aşmamış kursiyerler verilen sınav tarihine uymak zorundadırlar. Ancak belirtilen tarihte sınava katılamaz iseniz SINAV ATLATMA HAKKI’ nızı kullanabilirsiniz. 3 kez sınav atlatma hakkınız vardır (MEB mevzuat gereği). 

Sınava girip başarılı olamaz iseniz ikinci bir sınav hakkınız yoktur. Tekrar eğitim alıp hazırlanmanız gerekmektedir(MEB Mevzuat gereği). Ancak derslere %80 oranında devam etmesine rağmen sınavdan geçemeyen öğrencilere Sun Akademi olarak ikinci eğitim ÜCRETSİZ olarak verilmektedir. Bu şekilde dersleri takip eden öğrencilerimizin sertifika hakkı garanti altına alınmış olur.

 

     10-  Eğitimden sonra iş garantisi var mı?

Öncelikle “İŞ GARANTİSİ” vaadi oldukça istismara açık bir kavramdır. Sizlerden gelen iletilere ve bazı platformlarda adı geçen kurumlara bakıldığında bu vaat kayıt almak amacı ile siz değerli katılımcılara verilmektedir.  

Sun Akademi olarak 2008 yılından bu yana verdiğimiz İnsan Kaynakları Yönetimi eğitimlerinde 10.000’in üzerinde kursiyer mezun verilmiş olduğumuz düşünülür ise %100 iş garantisi sunabilmemiz, her bir kursiyeri işe yerleştirebilmemiz maalesef mümkün değildir.

Ancak Sun Akademi olarak sizler için, eleman alımı yapacak olan kurumlar ile görüşmeler yaparız. Sonrasında eğitmenlerimizin referans olduğu, aranılan kriterlere uygun olduğunu düşündüğümüz kursiyerleri iş verenler ile buluştururuz. Yani size REFERANS olarak, işe alımınız için gerekli desteği sağlamış oluruz.

 

      11-  Nasıl Kayıt Olabilirim?

Eğitim takvimi bölümünde KAYIT OL bölümünü tıklayarak tüm bilgilerinizi eksiksiz giriniz. En son ödeme seçeneği çıkacaktır.  Kredi kartı kullanıyor iseniz bu bölümden ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kullanmıyor iseniz size vereceğimiz Hesap Numarasına ödemenizi yapabilirsiniz. Ardından kayıt işleminin tamamlanabilmesi için gerekli olan belgeleri göndermeniz gerekmektedir.

 

     12-  Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

     Kayıt olduğunuz eğitim programının sayfasından gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

 

      13-  İptal ve Cayma Hakkım Var mı?

Eğitimi satın aldığınız tarihten, eğitimin başlayacağı tarihe kadar CAYMA HAKKI’nız vardır. Yapmış olduğunuz tutarın tamamı hesabınıza iade edilir.                                          

(Faturanın tahakkuk etmesi durumunda %8lik kesinti ile ödeme iade edilir)

Sisteme giriş yaptığınız ilk günden itibaren hizmet kullanımına başlayacağınız ve sistemde hesabınız aktifleştiği için kayıt iptal yapılmaz ve cayma hakkınız ortadan kalkmış olur. Sistem açıldıktan ve eğitim başladıktan sonra kayıt iptali sadece aşağıda belirtilen durumlarda yapılır.

·        Kursiyerin online derslere katılamayacak düzeyde hasta olduğunu gösteren, devlet hastanesinden alınmış kurul raporu.

·         Kursiyerin kurs taksitlerini ödeyemeyecek düzeyde maddi durumunun kötüleştiğini belirten, resmi makamlardan alınmış belge.

·         Derslerin vaat edilen şekilde verilmiyor olması (Gün, saat ve tarih değişikliği gibi).

·         Maarif müfettişlerince kurumun eğitim ortamının ders veremeyecek düzeyde değiştiğinin tespiti yönündeki rapor.

 

      14-  Teknik bir sıkıntı yaşarsam nasıl yardım talep edeceğim?

Herhangi bir teknik sıkıntı durumunda sunakademi@sunakademi.com adresinden yada bilgi istek formlarından bize ulaşabilirsiniz. Eğitim sırasında meydana gelen teknik sıkıntılarda ise teknik ekibimiz veya eğitmenimiz duruma müdehale ederek sorunu giderir.
Bu sitede MET-AY E-Ticaret Yazılımları kullanılmaktadır.