(0312) 431 89 46

İŞARET DİLİ ÖĞRETİCİLİK ve TERCÜMANLIK EĞİTİMİ

MEB. Onaylı Sertifika + Uzman Eğitmen Kadrosu + Online (Canlı Ders) + Sınırsız Video Ders + Ücretsiz Eğitim Dökümanları

480,00 TL

 

   ONLINE İŞARET DİLİ ÖĞRETİCİLİK ve TERCÜMANLIK EĞİTİMİ

Türkiye’nin neresinde olursanız olun Sun Akademi kalite ve güvencesi ile eğitimlerimize katılabilir, eğitim sonunda bu alanda en geçerli belge olan MEB Sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Eğitimin Amacı:

Kamuda veya faklı kuruluşlarda tercüman olarak görev yapmak yada özel eğitim kurumlarında işaret dili eğitmenliği yapmak istiyorsanız “İşaret Dili Ve Tercümanlık” eğitimi almanız gerekmektedir. Amacımız sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye personel ihtiyacını karşılayarak, katılımcıların sektör içerisinde aktif yer almasını sağlamaktır.

Eğitim Süresi: 8 Hafta

Sertifika: Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı “İşaret Dili Öğreticilik ve Tercümanlık ” Sertifikası


Eğitim Adı

Başlangıç / Bitiş Tarihi

Eğitim Günleri

Eğitim Saati

Eğitim Türü

Eğitim Yeri

Sertifika

 

İşaret Dili Öğretici ve Tercümanlık

Bilgi Alınız

 Örgün Eğitim

Ankara

MEB. Onaylı

BİLGİ AL

İşaret Dili Öğretici ve Tercümanlık

Bilgi Alınız


Örgün Eğitim

Ankara

MEB. Onaylı

BİLGİ AL

İşaret Dili Öğretici ve Tercümanlık 

19.02.2018 - 13.04.2018

 

Pazartesi - Çarşamba - Cuma

20:00 – 22:00  

Online Eğitim

Tüm Türkiye

MEB. Onaylı

KAYIT OL

İşaret Dili Öğretici ve Tercümanlık

19.03.2018 - 11.05.2018

Pazartesi - Çarşamba - Cuma

20:00 - 22:00

Online Eğitim

Tüm Türkiye

MEB. Onaylı

KAYIT OL

Eğitim Adı

Başlangıç / Bitiş Tarihi

Eğitim Günleri

Eğitim Saati

Eğitim Türü

Eğitim Yeri

Sertifika

 

Temel İşaret Dili

Bilgi Alınız

  

Örgün Eğitim

Ankara

MEB. Onaylı 

BİLGİ AL

Temel İşaret Dili

Bilgi Alınız

Örgün Eğitim

Ankara

MEB. Onaylı 

BİLGİ AL

Temel İşaret Dili


22.01.2018 - 16.02.2018

Pazartesi - Çarşamba - Cuma20:00 - 21:00

Online Eğitim

Tüm Türkiye

MEB. Onaylı 

BİLGİ AL

Temel İşaret Dili

19.02.2018 - 14.03.2018

Pazartesi - Çarşamba - Cuma

 20:00 - 22:00

Online Eğitim

Tüm Türkiye

MEB. Onaylı

BİLGİ AL

 *** İşaret Dili Öğretici ve Tercümanlık eğitimine kayıt olabilmek için Temel İşaret Dili MEB Sertifikasına sahip olmak zorunludur.


BİLGİ ve İSTEK FORMU

0312 431 89 46 – 0312 431 89 47

bilgi@sunakademi.net


SIKÇA SORULAN SORULAR

      1-      Eğitimler kimler için uygundur?

Farklı kamu kurum ve kuruluşlarında “İşaret dili tercümanı” olarak veya özel eğitim kurumlarında “İşaret dili öğreticisi” olarak görev yapmak isteyen kişileri için uygundur.

 

      2-      Eğitime katılım koşulları nelerdir?

       ·         En az ÖNLİSANS diploma sahibi olmak,

       ·         Temel İşaret dili eğitimini başarı ile tamamlayarak “MEB Onaylı Temel İşaret Dili” sertifikasına sahip olmak,

       ·         TC. Vatandaşı olmak.

  (TC Vatandaşı olmayan kişilerin Türkiye’de oturum izni olmalı ve diplomasının MEB tarafından denkliği onaylanmış olmalıdır)

 

       3-      Bu eğitimi aldıktan sonra nerelerde çalışabilirim?

       ·         Tapu dairelerinde ve noterde yeminli tercüman olarak,

       ·         Devlet dairelerinde (adliyede) bilirkişi olarak,

       ·         İşitme engelliler federasyonunun belirlediği iş alanlarında,

       ·         Banka ve hastanelerde,

       ·         Basın – yayın sektöründe…

       ·         Sertifikanızı noterde onaylatmanız halinde “YEMİNLİ TERCÜMAN” olarak tapu dairelerinde ve noterlerde görev alabilirsiniz.  

                                       

      4-      Eğitimler online nasıl veriliyor?

Kayıt işlemleri yapıldıktan sonra size verilen kullanıcı adı ve şifre ile öğrenci panelinize giriş yapabilirsiniz. Canlı Ders takviminizde ders, gün ve saatlerini ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz. Ders saatinde ilgili güne ait linke tıkladığınızda her türlü bilgisayardan rahatlıkla CANLI DERS ekranınız açılmaktadır. Ders süresince eğitmenlerimize sorularınızı yöneltebilir, diğer katılımcılar ile bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

 

      5-      Sisteme nasıl bağlanıyorum?

İnternetin olduğu tüm ortamdan sisteme giriş yapabilirsiniz. Kullanmış olduğumuz sistem oldukça basit ve dünyada kullanılan en yaygın ağdır.  Sisteme ister bilgisayar, ister tablet, isterseniz telefondan bağlanabilirsiniz. Sadece ders sırasında görüntü ve sesin tarafınıza net ulaşabilmesi için internet bağlantı hızının iyi olduğu yerlerden bağlanmanızı tavsiye ederiz.

 

      6-      Kaçırdığım dersin telafisini alabilir miyim?

Kaçırdığınız derslerin kaydı ders sonrasında sisteme yüklenmektedir. Öğrenci panelinizde yer alan VİDEO ders sekmesinden kaçırdığınız derslere ulaşabilirsiniz.

 

      7-      Yüz yüze eğitim fırsatım var mı?

Soruları olan, eğitmenimiz ile tanışmak isteyen kursiyerlerimiz kurumdan randevu alarak görüşme sağlayabilirler. Ayrıca sınava girmeden önce Sun Akademi – Ankara şubesinde sizlere öncesinde bildirilen bir tarihte sınava hazırlık eğitimi verilmektedir. Bu eğitime katılım zorunlu olmayıp, eğitmeniniz ile tanışabilmek, sınav ile ilgili sorularınızı sorabilmek ve genel tekrar yapabilmek için güzel bir fırsattır.

 

      8-      Yoklama takibi yapılıyor mu?

Sun Akademi MEB’e bağlı bir kurum olduğu ve eğitim sonrasında MEB Onaylı sertifika alacağınız için yoklama takibi sistem tarafından yapılır. Canlı veya video derslere yaptığınız girişlerin tamamı kayıt altına alınmaktadır. İmza listesi yerine geçen bu LOG kayıtları MEB’e iletilmektedir.

 

      9-      MEB Onaylı sertifikamı nasıl alabilirim?

Sertifika alabilmeniz için eğitim sonunda MEB’den atanan gözetmenler önderliğinde gerçek sınıf ortamında sınava girmeniz gerekmektedir.

·      Sınava girebilmek için öncesinde gerekli olan tüm belgelerin size belirtilen tarihe kadar tarafımıza ulaştırılması zorunludur.

·                Sınav sırasında Nüfus Cüzdanınızı bulundurmak zorunludur.

·                Sınav merkezi Ankara’dır.

(Bulunduğunuz şehirde sınava girebilmek için MEB MEVZUATI GEREĞİ aynı şehirden en az 20 öğrenci olması gerekmektedir. Bu koşul her zaman sağlanamayacağı için sınava Ankara’da girmeniz gerekecektir)

 

      10-  Ya sınava giremez isem yada girip geçemez isem?

Öncelikle sınav tarihi MEB Tarafından verilmektedir. Sınav gününü ve saatini değiştirmek gibi bir yetkimiz yoktur. Bu sebep ile belgeleri tam ve devamsızlık sınırını aşmamış kursiyerler verilen sınav tarihine uymak zorundadırlar. Ancak belirtilen tarihte sınava katılamaz iseniz SINAV ATLATMA HAKKI’ nızı kullanabilirsiniz. 3 kez sınav atlatma hakkınız vardır (MEB mevzuat gereği). Her bir sınav için SINAV HARCI 105TL’dir.

Sınava girip başarılı olamaz iseniz ikinci bir sınav hakkınız yoktur. Tekrar eğitim alıp hazırlanmanız gerekmektedir(MEB Mevzuat gereği). Ancak derslere %80 oranında devam etmesine rağmen sınavdan geçemeyen öğrencilere Sun Akademi olarak ikinci eğitim ÜCRETSİZ olarak verilmektedir. Bu şekilde dersleri takip eden öğrencilerimizin sertifika hakkı garanti altına alınmış olur.

 

      11-  Eğitimden sonra iş garantisi var mı?

Öncelikle “İŞ GARANTİSİ” vaadi oldukça istismara açık bir kavramdır. Sizlerden gelen iletilere ve bazı platformlarda adı geçen kurumlara bakıldığında bu vaat kayıt almak amacı ile siz değerli katılımcılara verilmektedir. 

Sun Akademi olarak 2008 yılından bu yana verdiğimiz eğitimlerde 10.000’in üzerinde kursiyer mezun verilmiş olduğumuz düşünülür ise %100 iş garantisi sunabilmemiz, her bir kursiyeri işe yerleştirebilmemiz maalesef mümkün değildir.

Ancak Sun Akademi olarak sizler için, eleman alımı yapacak olan kurumlar ile görüşmeler yaparız. Sonrasında eğitmenlerimizin referans olduğu, aranılan kriterlere uygun olduğunu düşündüğümüz kursiyerleri iş verenler ile buluştururuz. Yani size REFERANS olarak, işe alımınız için gerekli desteği sağlamış oluruz.

 

      12-  Nasıl Kayıt Olabilirim?

Eğitim takvimi bölümünde KAYIT OL bölümünü tıklayarak tüm bilgilerinizi eksiksiz giriniz. En son ödeme seçeneği çıkacaktır.  Kredi kartı kullanıyor iseniz bu bölümden ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kullanmıyor iseniz size vereceğimiz Hesap Numarasına ödemenizi yapabilirsiniz. Ardından kayıt işleminin tamamlanabilmesi için gerekli olan belgeleri göndermeniz gerekmektedir.

 

      13-  Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

TC. Vatandaşları İçin;

·         Kimlik Fotokopisi (Nüfus Cüzdanı)

·         3 Adet Fotoğraf

·         Diploma Fotokopisi (En Az Önlisans Diploması)

Yabancı Uyruklular İçin;

·         Kimlik Fotokopisi

·         Pasaport Fotokopisi

·         3 Adet Fotoğraf

·         Türkiye’de Oturma İzin Onayı

·         Diploma Fotokopisi ( TC. MEB Tarafından ÖNLİSANS denkliği onaylanmış olması zorunludur)

 

     14-  İptal ve Cayma Hakkım Var mı?

Eğitimi satın aldığınız tarihten, eğitimin başlayacağı tarihe kadar CAYMA HAKKI’nız vardır. Yapmış olduğunuz tutarın tamamı hesabınıza iade edilir.                                          

(Faturanın tahakkuk etmesi durumunda %8lik kesinti ile ödeme iade edilir)

Sisteme giriş yaptığınız ilk günden itibaren hizmet kullanımına başlayacağınız ve sistemde hesabınız aktifleştiği için kayıt iptal yapılmaz ve cayma hakkınız ortadan kalkmış olur. Sistem açıldıktan ve eğitim başladıktan sonra kayıt iptali sadece aşağıda belirtilen durumlarda yapılır.

·         Kursiyerin online derslere katılamayacak düzeyde hasta olduğunu gösteren, devlet hastanesinden alınmış kurul raporu.

·         Kursiyerin kurs taksitlerini ödeyemeyecek düzeyde maddi durumunun kötüleştiğini belirten, resmi makamlardan alınmış belge.

·         Derslerin vaat edilen şekilde verilmiyor olması (Gün, saat ve tarih değişikliği gibi).

·         Maarif müfettişlerince kurumun eğitim ortamının ders veremeyecek düzeyde değiştiğinin tespiti yönündeki rapor.

 

      15-  Teknik bir sıkıntı yaşarsam nasıl yardım talep edeceğim?

Herhangi bir teknik sıkıntı durumunda sunakademi@sunakademi.com adresinden yada bilgi istek formlarından bize ulaşabilirsiniz. Eğitim sırasında meydana gelen teknik sıkıntılarda ise teknik ekibimiz veya eğitmenimiz duruma müdehale ederek sorunu giderir.


     16-   Öğretmenim ile online mülakat yapabilir miyim?

Önceden randevu almanız ve sunakademi@sunakademi.com  adresine CV’nizi göndermeniz halinde, size verilen gün ve saatte mail atılan link üzerinden giriş yaparak, bulunduğunuz ilden eğitmenimiz ile görüşebilir veya mülakat yapabilirsiniz. Talep yoğunluğunu da göz önüne alarak bu tür taleplerin eğitim süresince her hafta 1 defayı geçmemek kaydı ile karşılanabileceğini belirtmek isteriz.

Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 480,00 TL 0,00 TL 480,00 TL
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 480,00 TL 0,00 TL 480,00 TL
3 168,00 TL 0,00 TL 504,00 TL
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 480,00 TL 0,00 TL 480,00 TL
3 168,00 TL 0,00 TL 504,00 TL

Bu sitede MET-AY E-Ticaret Yazılımları kullanılmaktadır.